Sakallı Bebek

8 Ekim 14:00

80'lerin sonu, 90'ların başı, bu günler için çocukların hayatında herkesin korktuğu bir bebek vardı. Bu bebek kıyamet alameti olarak bilinen, 80 ve 90ların çocuklarının baş belası olmuş popüler bir korku ürününden başka bir şey olmasa da. Kıyamet alameti denilen , kıyametin kopacağı zaman dünyaya sakallı bebek gelecek konusu insanları bir anda kıyamet mi geliyor diye korkutmuş olsa da, en çok bundan çocuklar etkilenmişti.
İşte bu olayı konu edinen wardom.org sitesi, https://www.wardom.org adresinde sizlere bir sakallı bebek konusu sunuyor ki, muhabbet gırla derler ya, işte herkes korkularından girmiş, bu konuyu haber yapan .Rahmi Turan'a kadar giydirmiş. Bu konuda Rahmi Turan Ertuğrul Özkökten tutun, Ahmet Hakana kadar bana iftira atıldı dese de bu haberin ilk sahibi kendisinin olduğu söyleniyor.


Sakallı Bebek haberinin kendisine ait olmadığına dair o yılların gazetesinin künyesini yayın işlerini hatta haber sahibinibile araştıran Rahmi Turan kendisiyle ilgisi olmadığını kaıtlamış olsa da, g günümüzde hala sakallı bebek haberlerinin devam etmesi ve gördüğümüzde korkutucu gelen surat ifadesi ile bu sitede bile kendine yer edebilmiş efsane sakallı bebek, hayatımızdan uzun yıllar gitmeyecek gibi görünüyor. Hatta işin kötüsük kıyamet alameti olup olmadığı konusunda dolaşan iddialar da ayrı bir dert...

Bu sayfayı paylaş:
Indirme sayfasi:
Forum linki:
HTML kodu: