Telegram Grupları

27 Aralık 2021 18:10

Telegram uygulaması, kullanıcılarına oldukça sağlam altyapı ve üst düzey güvenlik sunduğu için dünyada en çok tercih edilen internet tabanlı mesajlaşma uygulamalarından biridir. Uygulama içerisinde gönderilen mesajların 3. Şahıslar ve şirketlerle paylaşılma olasılığı hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Ayrıca uygulama içerisinde kanal mantığı da bulunmaktadır. Telegram kanalları, büyük kitlelere hitap etmek için kurulmuş mecralar olarak açıklanabilir. Diğer uygulamalara oranla tek bir grup içerisinde en fazla 255 kişinin bulunabileceği gözlemlenirken, Telegram kanalı için bu kişi sınırsızdır. Bir kanal içerisinde 100 ila 100.000.000 kişi yer alabilir. Zorunlu olmasa da, her kanalın bir temaya sahip olduğu gözlemlenmektedir. Kimi kanal sohbet, kimi kanal da oyun için kurulabilir. Araştırmalara göre ülkemizde en çok tercih edilen Telegram grupları başında sohbet grupları olduğu gözlemlenmektedir. Telegram’da birçok grup kullanılıyor. Telegram’da son zamanlarda en yaygın gruplar. 1- @sohbet_gruplari , 2- @piyasa , 3- @matematiksorucoz , 4- @kpsslisans , 5- @sahibindenarabalar ve 6- @satilikilanlar Telegram grupları, genellikle öğrenciler, kripto ile uğraşanlar ve kriptoyu bilmesi gereken iş adamları gibi kişiler tarafından takip edilmektedir. Gruplar içerisinde üyeler birbiri ile iletişim halinde olabiliyor ve grup içerisine mesaj gönderebiliyorken kanallar da böyle bir durum söz konusu değildir. Kanal içerisine sadece kanal kurucusu ve adminler mesaj gönderebilmektedir. Telegram kanalları daha çok paylaşım yapmak istemeyen ama fikir almak isteyen üyeleri barındırıyor. Bu nedenle kripto konusunda kritik yapabileceğiniz bir mecra arayışındaysanız ne yazık ki Telegram borsa kanalları sizin için uygun değildir.

Kripto Telegram grupları kripto ilgilenen kişiler için birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Öyle ki kanal içerisinde birçok kripto uzmanı ve araştırmacı da büyük ihtimalle yer alacaktır. Son borsa durumları, borsa hareketleri, detaylı analizler ve yatırım tavsiyelerine Telegram grupları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Telegram Kripto Grupları 2022

Eğer borsa konusunda fikir sahibi olabileceğiniz bir borsa kanalı arayışındaysanız telegramgruplari.net olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen Telegram borsa kanallarını sizler için paylaştık…
  • @piyasa (Kripto piyasası hakkında paylaşımlar yapılan Telegram grubudur.)
  • @kripto_gruplari (Telegram’da kripto gruplarının paylaşıldığı en büyük kripto kanallarından biridir. Kanal içerisinde finans, ekonomi ve borsa analizleri ve detaylı grafikler bulabilirsiniz.)
  • @ParaRaporu (ParaRaporu kanalının öncüsü olan Piyasa grubu admini, Telegram grubu içerisinde kripto hakkında paylaşımlara ve detaylı analizlere rastlayabilirsiniz. Günlük para kurlarını da bu kanaldan takip edebilirsiniz.)