Telegram Nedir?

16 Eylül 2021 13:20

Telegram, hız ve güvenliğe odaklanan ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, popülaritesinin çoğunu güvenli gizlilik politikasına borçludur. Uygulamayı mesaj, fotoğraf, video, çıkartma ve dosya göndermek için kullanabilirsiniz. Insider'a göre Telegram'ın başlıca avantajları şunlardır: Uçtan uca şifreleme: Görüşmenizin uçtan uca tamamen şifrelendiği gizli sohbet modunu kullanabilirsiniz. Kendi kendini imha eden mesajlar: Gizli mesajlar, belirli bir süre sonra kendi kendini imha edecek şekilde yapılandırılabilir. Büyük dosya boyutları: Telegram, 2 GB'a kadar dosya eklerini destekler.

Telegram Kullanıcıları

Telegram'ın dünya çapında aylık 500 milyon aktif kullanıcısı var. Bu 500 milyon kullanıcıdan: %38'i Asya'dan
%27'si Avrupa'dan
Latin Amerika'dan %21
MENA'dan %8
Telegram'ın kullanıcı davranışına bakarsak, öğrenebileceğimiz birkaç istatistik daha var:
Telegram kullanıcıları uygulamada ayda ortalama 2,9 saat harcıyor.
Kullanıcı demografisi %41.4 kadın kullanıcı ve %58.6 erkek kullanıcıdan oluşmaktadır.
Telegram kullanıcılarının %85'inin Android cihazları var. Tüm bu istatistikleri göz önünde bulundurduğumuzda Telegram yakın zamanda Whatsapp’ın önüne geçecek gibi gözüküyor.

Telegram Kanalları ve Telegram Grupları

Telegram kanalları nasıl bulunur, web arama motorlarında en çok aranan sorgulardan biridir. Gerçekten de, yeni Telegram kullanıcıları, neredeyse her şeyi anında göndermelerini sağlayan bu açık kaynaklı hizmeti kullanırken genellikle çok sık internette kaybolurlar.

Telegram, kullanıcıları “gereksiz etkilerden” korumak ve onları hükümet veri taleplerinden korumak amacıyla Rus kardeşler Nikolai ve Pavel Durov tarafından 2013 yılında piyasaya sürüldü. Bu Twitter, Facebook, Instagram veya LinkedIn gibi diğer sosyal medya ağlarına göre büyük bir avantajdır.

Bu mesajlaşma uygulamasının odak noktası hız ve güvenliktir. Üstelik süper hızlı, basit ve ücretsiz. En iyi özelliklerinden biri, aynı anda tüm cihazlarda kullanılabilmesidir - mesajlar herhangi bir sayıda bilgisayar, tablet veya telefon arasında sorunsuz bir şekilde senkronize edilir.

Telegram, mesajların, resimlerin, videoların ve her türden dosyanın (doc, zip, mp3...) gönderilmesini ve ayrıca 200.000 kişiye kadar grup veya sınırsız izleyiciye yayın için kanalların oluşturulmasını mümkün kılar. Telegramda çok farklı kategorilerde kanallar ve gruplar bulabilirsiniz. Telegram bahis grupları ve Telegram bitcion grupları bunlardan bazılarıdır.