iCloud Sıfırlama

Apple marka kullanan kişilerin kullandığı en önemli uygulamadır. iCloud hesabı olmadan hiçbir şekilde telefon, tablet vb. ürünler kullanılamaz.

Apple tarafından çalınmış cihazları kullanan kişiler adına önlem amaçlı ayarlanmış iCloud vardır. Appstore'a bağlanamıyor, problem mi yaşıyorsunuz?

iCloud hesabının şifresi sıfırlanabilir. Bu sayede kullanılan cihaz çalıntıya çıkmamış olur. Sıfırlama işlemini sadece cihazın sahibi yapabilmektedir. Bu sebepten dolayı sıfırlama işleminin cihazın sahibi dışında başka birisinin yapması mümkün değildir.

iCloud Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • İlk önce cihazın Apple kimliği kısmına girilir.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki Apple kimliğinizi yönetin seçeneğinin altından parolanızı sıfırlayın seçeneğine tıklanır.
  • Daha sonra Apple kimlik bilgilerini girip ileri butonuna tıklanır.
  • Ardından iCloud şifresini sıfırlayabilmek için iki farklı seçenek karşıya çıkar. Hangi seçenek ile ilerlemek istenilirse o seçeneğin yanındaki kutucuğu işaretleyip ileri butonuna tıklanır.
  • Cihaz sahibine aktarılan soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap verilir. Daha sonra şifre sıfırlama sayfasına yönlendirilir.
  • Karşıya çıkılan sayfada şifreyi yeni oluşturarak eski şifre değişmiş olur.
iCloud sıfırlama işlemi yapılırken dikkatli olunmalıdır. Eğer cihazın kendi sahibi bu tarz işlemleri yapmazsa hesabın çalıntıya çıkma ihtimali yüksektir. Hesap çalıntıya çıktıktan sonra tekrar hesap kullanılamaz. iPhone kullanan kişilerin unutmaması gereken şifrelerden bir tanesidir. Kullanılan cihazların kilit noktası gibi bir şeydir. Şifre unutulduğu taktirde cihazı satma ihtimali bile yoktur.

Bu sayfayı paylaş:
Indirme sayfasi:
Forum linki:
HTML kodu: